Výroba vlastních bioaktivních účinných látek a extraktů z léčivých rostlin a mikro-řas

Společnost BIOCEN vyrábí vlastní účinné látky šetrnou ekologickou extrakcí léčivých bylin, rostlinných kmenových buněk a vlastních produkovaných mikro-řas. Z těchto extraktů následně připravuje bylinné sirupy, tinktury, doplňky stravy a přírodní kosmetické přípravky. Výsledkem je mj. produktové řada NeoBotanicsTM Herbal Therapy a řady účinných látek NeoActine  (lihovo-vodné, glycerinové či propylenglykolové extrakty léčivých rostlin a mikrořas),  NeoCellTecTM  (biotechnologické premium-end účinné látky izolované z kmenových buněk rostlin), NeoLipoTM (liposomální účinné látky a preparáty), NeoMicelleTM,  (účinné látky v podobě nanoemulzí) a ArgenticidTM (koloidní stříbro).

Nejkvalitnější suroviny

Při výrobě jsou užívány přednostně léčivé bylinky z vlastní eko-produkce a od prověřených českých rodinných farem.

Bylinné extrakty, sirupy a tinktury

  • Jsou vyráběny za respektování tradičních receptur, použití kvalitních surovin, typicky z ekologického zemědělství či přírodních sběrů, při využití moderních šetrných výrobních technologií, za striktní kontroly kvality.
  • Při výrobě jsou užívány přednostně bylinky z vlastní produkce, realizované ve spolupráci s Botanickým ústavem AV ČR a předním českým bio-podnikem PRO-BIO, či produkované českými farmáři z kontrolovaného ekologického zemědělství.
  • Při jejich zpracování jsou užívány mj. též postupy doporučené pro ekologickou produkci certifikační organizací (ABCert), u níž je spol. BIOCEN certifikována jako výrobce biopotravin a bio-bylinných čajů a bio-doplňků stravy.
  • Výroba je realizována v prostředí čistých lesů uprostřed Brd pod vedením předního českého experta na bioaktivní látky, doc. Ing. Petra Kaštánka, PhD. na základě kombinace znalosti tradičních přírodních postupů a aktuálního vědeckého výzkumu realizovaného ve státem podpořených výzkumných projektech.

Tinktury a sirupy

Bylinné tinktury a sirupy jsou vyrobeny z kvalitních udržitelně produkovaných bylin a tyto bylinky jsou extrahované typicky do glycerolu

High-Tech účinné látky z kmenových buněk a mikrořas

  • Výsledkem projektu ALGACEUTICALS je unikátní technologie produkce mikrořas a rostlinných kmenových buněk a účinných kosmetických látek z nich izolovaných.
  • Mikrořasy, zejména druhy žijící v extrémním prostředí, produkují antioxidanty a hydratační látky, které je chrání před vyschnutím, mrazem a oxidačním stresem z prostředí. Tyto izolované látky působí vysoce účinně i na ochranu lidských kožních buněk.
  • Rostlinné kmenové buňky, které je velmi obtížné získat a v průmyslovém měřítku kultivovat, pak produkuji epigenetické faktory, jejichž hlavní funkcí je uchování vysoké regenerační kapacity na buněčné a genové úrovni. Tyto epigenetické faktory i příslušné metabolity následně zvyšují i regenerační potenciál lidských kmenových buněk.
  • Technologie NeoCellTechTM nám umožňuje  připravit exkluzivní kosmetické produkty na bázi špičkových biotechnologií, které dosahují vynikajících výsledků při regeneraci pleti ve srovnání s obvyklou nebo klasickou dermokosmetikou.

NeoCellTec - kmenové buňky

Unikátní aktivátory lidských kožních kmenových buněk pro regeneraci pleti na genové a buněčné úrovni.

Kultivace mikrořas

Vlastní patentovaná technologie kultivace mikrořas pro produkci bioaktivních látek je jedním z českých exponátů na výstavě EXPO Dubai.

NeoLipo C+

Výsledkem našeho výzkumu je i řada účinných liposomálních látek. NeoLipo C+ je práškový liposomální komplex vitamínu C a rostlinných flavonoidů.