Vývoj produktů je naší vášní

Náš příběh

Výrobě dermato-kosmetiky, inovativních doplňků stravy, superfoods a bio-produktů se věnujeme již od roku 1993. V posledních 10 letech participovali naši experti v grantových projektech s rozpočtem přes 900 mil Kč, zaměřených na výzkum a využití unikátních přírodních bioaktivních látek z mikroorganismů a léčivých rostlin pro podporu zdraví a krásy. Za tuto aktivitu získal zakladatel společnosti BIOCEN, Doc. Ing. Petr Kaštánek, Ph.D., ocenění VIZIONÁŘ roku.

Naše činnost

Garantujeme komplexní služby privátní výroby a vývoje kosmetiky a doplňků stravy, výběr z široké databáze stovek našich unikátních hotových receptur, jejich individualizaci dle vašich potřeb a certifikaci produktů. Díky vlastním vývojovým a výrobním laboratořím nabízíme privátní výrobu i malých množství produktů v konvenční i bio-kvalitě. Naše činnost zahrnuje i vývoj unikátních účinných látek, šetrnou extrakci léčivých rostlin a mikroskopických řas a nejmodernější způsoby jejich aplikace v podobě liposomů či nano-micelárních forem, vyznačujících se vysokou biologickou účinností v organismu.

Inspirace přírodou

V srdci brdských lesů, obklopeni čistou a neporušenou přírodou, výzkumníci v našich laboratořích nachází každodenní inspiraci pro nové výrobky osobní péče nejvyšší kvality, které podporují lepší život uživatelů a řeší jejich reálné problémy.

Čisté a přírodní

Při výrobě našich produktů nejsou používány geneticky modifikované organismy či látky nešetrné k životnímu prostředí. Formulace vychází z nejnovějších vědeckých poznatků na poli výživy, nutriční imunologie a biochemie, kombinovaných s tisíciletými znalostmi přírodního léčitelství a klinických zkušeností herbalistů a odborníků na výživu. Filosofie produktů však spočívá i v něčem dalším – každý produkt je formulován tak, aby skutečně podporoval zdraví či krásu.

Účinné a otestované

Všechna tvrzení o účinnosti aktivních složek produktů BIOCEN Laboratories jsou podložena výsledky uveřejněnými v odborných a vědeckých publikacích či testy. Disponujeme vědeckými a farmakologickými daty, které využíváme ve našich produktech pro podporu bezpečnosti, účinnosti a dávkování. Všechna data jsou důkladně studována tak, aby byly vytvořeny produkty, které jsou bezpečné a účinné.

Kvalitní a bezpečné

Naše produkty jsou vyráběny s maximální pozorností na garanci kvality. Od okamžiku, kdy jsou surové materiály přijaty do našich zařízení, jsou podrobeny rozsáhlým procedurám kontroly kvality s použitím vyspělých analytických technik, zaručujících, že použité materiály splňují zákonné normy. Vlastní výroba výroba doplňků stravy pak probíhá v souladu s pravidly kontroly kritických bodů ve výrobě HACCAP.

Naše filozofie

Vyvíjíme a vyrábíme takové produkty, které chceme užívat sami, pro naše děti i rodiče – účinné, čisté, bezpečné a zdravé.